InnoCampus Gaziantep Girişim Hızlandırıcı Programına Katılıyoruz

ByHaldun Komsuoğlu

InnoCampus Gaziantep Girişim Hızlandırıcı Programına Katılıyoruz

Nisan 29-30, 2017 tarihlerinde InnoCampus Gaziantep Girişim Hızlandırıcı Programı kapsamında uygulamalı modern iletişim semineri düzenlemek üzere InnoCampus davetlisi olarak Gaziantep’e gidiyoruz! InnoCampus gibi aktif ve orijinal çalışmalar ile Türkiye’de girişimciliği destekleyen bir kurum ile beraber olmaktan çok mutluyuz. Bu çalışmanın çok daha uzun vadeli ve heyecanlı bir ortaklığın başlangıcı olacağını umuyoruz.

InnoCampus Gaziantep’te 9 haftalık bir program çerçevesinde 11 girişimci takıma 90+ saat eğitim vermekte. Seminerimiz bu programın bir parçası olarak girişimcilere 21. yüzyılda ticari çalışmalarının iletişim stratejisini nasıl belirlemeleri gerektiğini, grup içerisinde bilgiyi nasıl kurumsallaştıracaklarını ve resmi web sitesi kurumunu nasıl yapılandırmaları gerektiği işleyecek. Seminer esnasında sunulan konuları katılımcılar MDCS ruhuna uygun olarak uygulamalı olarak inceleyecek.

About the Author

Haldun Komsuoğlu administrator

Haldun Komsuoğlu 1997 senesinde ODTÜ, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden lisans derecesi tamamladıktan sonra robotik teknolojiler üzerine yoğunlaştığı eğitimini University of Michigan, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde devam etti. Sistem kontrolü üzerine 1998 senesinde master, ve 2004 senesinde doktora derecelerini aldı. Lisans üstü eğitimi sonrası University of Pennsylvania’da 2008 senesine kadar GRASP Lab’de araştırma görevlisi olarak çalıştı. Akademik çalışmaları esnasında DARPA ve NSF sponsorluğunda çok sayıda robotik AR/GE projesinde bulundu. 2006 senesinde akademik çalışmaları esnasında geliştirilen teknolojilerin ticarileştirilmesi üzerine ilk firması olan Sandbox Innovations, Inc.’i kurdu. 2009’da American Andriod, Inc.’te araştırmadan sorumlu başkan yardımcısı olarak göreve başladı. Yine aynı sene tasarım ve danışmanlık firması Robolit, LLC firmasını kurdu. 2012 senesinde Robolit LLC’nin Türkiye ofisini açtı. 2011 senesinden bu yana Drita Hotel Resort & Spa işletmesinde operasyon ve iş geliştirmeden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmakta olan Haldun Bey Robolit Turkiye bünyesinde otel otomasyonu ve derin veri analizi odaklı yazılım geliştirmektedir.

Leave a Reply